...

НА ЖИВО: Пирин Благоевград 0:0 Ботев Враца, старт на втората част

Пирин Благоевград и Ботев Враца играят при в дуел от 33-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион „ Христо Ботев “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Врачани към този момент са се избавили, до момента в който „ орлетата “ обезверено се нуждае от точки, като за Христо Янев и компания срещата е от голямо значение. Благоевградчани се намират тъкмо над чертата с актив от 24 точки, една повече от Хебър и две повече от предпоследния Септември София. На последната позиция е тимът на Спартак Варна, който е със 17 пункта. Ботев Враца пък е първи в групата за оцеляване с 32 точки.

Кадровите проблеми за старши треньора на Пирин са много съществени преди тази среща. Звездата на отбора – Чебраил Макрецкис, който се чака да подпише с унгарския Ференцварош, продължава да лекува травма, до момента в който вратарят Янко Георгиев и нападателят Преслав Йорданов също са с контузии. Наказан пък е Димитър Тонев.

Ботев също ще би трябвало да се оправя без някои свои основни фигури в състава. Антонио Георгиев е контузен и ще бъде навън до края на сезона, до момента в който Браян Переа и Стефан Гаврилов са под въпрос.

Любопитна статистика показна, че врачани са тима с най-вече позволени голове като посетител – 39 в 15 двубая или приблизително по 2,6 на мач.

По-рано през постоянния сезон Пирин реализира триумф над този съперник в Благоевград с 2:1, до момента в който във Враца срещата приключи наедно без попадения.

/ /

Първата ситуацияв срещата бе в третата минута, когато Андрей Йорданов насочи изстрел от отдалеченост, само че над вратата на Красимир Костов.

Три минути по-късно гостите от Враца дадоха отговор и имаха страховит късмет да открият резултата. Мартин Кавдански пресече една топка в своята половина, след който направи страховит независим рейд, мина през трима играчи, влезе отляво в наказателното поле и по-късно опита да центрира. Топката обаче закупи забавна траектория и за малко да попадне във вратата на Максим Ковальов, само че се отби от лявата му греда.

В идващите минути дейностите на терена се развиваха главно в центъра, а дребното офанзиви от двата тима не водеха до нищо по-сериозно от някой ъглов удар.

В 23-ата минута Венцислав Бенгюзов шутира непосредствено от директен свободен удар, само че високо над гредата.

Домакините от Пирин позасилиха пресата и извършиха шест следващи корнера в границите на две-три минути, които внедоха лек ужас в тима на гостите, само че действителни рискове за Костов липсваха.

Въпреки това Ботев сътвори втора чиста голова обстановка в 29-ата минута. Младият Иван Нешков получи от Красимир Тодоров тъкмо пред границата на наказателното поле и шутира чудесно, само че вратарят Ковальов мазета. След това Диого Барбоса реши да върне топката към точката за дузпа, където обаче имаше единствено футболисти в зелено. Това беше и първият прецизен удар в мача.

До почивката Пирин по този начин и не съумя да измисли нещо забавно в офанзива, до момента в който врачани стояха устойчиво и почивката пристигна без попадения.